۶ نوامبر زادروز ایتن هاک

مجموعه: زادروزهای جهان تعداد بازدید: 87
۶ نوامبر زادروز ایتن هاک

ایثن گرین هاوک (به انگلیسی: Ethan Green Hawke) (زاده ۶ نوامبر ۱۹۷۰) بازیگر، نویسنده و کارگردان آمریکایی می‌باشد که دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

ایثن هاوک در آستین در تگزاس متولد شد او فرزند لزلی کارون و جیمز استیون هاک، ایثن نزد پدربزرگش هاوارد لموئل گرین زندگی کرد. ایثن بازیکن تیم بیس بال لگیزلیچر تگزاس بود.

زمانی که ایثن به دنیا آمد پدر و مادرش وارد دانشگاه تگزاس شدند و درست زمانی که خود ایثن وارد این دانشگاه شد پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. سپس او با مادرش از آتلانتا به نیویورک رفت؛ و پس از مدتی به وستویندسور نیوجرسی نقل مکان کرد در سال ۱۹۸۸ او به مدرسه بازیگری مک کارتر رفت.

ایثن در سن ۱۴ سالگی اولین فیلمش با نام جستجوگران را بازی کرد.
سپس به مدرسه بازیگری بریتیش تئاتر در انگلستان رفت. ایثن در سال ۱۹۸۹ در فیلم انجمن شاعران مرده بازی کرد.

پس از این فیلم هاک در فیلمهای دیگری مانند: غار شیر، پدر، پیش از طلوع، پیش از غروب و روز تعلیم بازی کرد که برای بازی در فیلم روز تعلیم نامزد جایزه اسکار نیز شد. (فیلمهای نامبرده شده خلاصه‌ای از فیلمهای این هاک می‌باشد. هاک فیلمی به نام دیوارهای چلسی را کارگردانی کرد.

ایثن هاوک در سال ۱۹۹۸ با اوما تورمن، بازیگر فیلمهایی همچون پالپ فیکشن و بیل را بکش ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک دختر به نام مایا ری تورمن هاوک (متولد ۸ ژوئیه ۱۹۸۸) و یک پسر به نام لوون روآن تورمن هاوک (متولد ۱۵ ژانویه ۲۰۰۲)است. هاوک در ژوئیه سال ۲۰۰۴ از اوما تورمن جدا شد. او در شهر منهتن زندگی می‌کند و حامی دموکراتها نیز می‌باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۶ نوامبر زادروز ایتن هاک”

قالب تفریحی