۲۸سپتامبر تاسیس باشگاه فوتبال پورتو

مجموعه: رویداد های تاریخ جهان تعداد بازدید: 116
۲۸سپتامبر تاسیس باشگاه فوتبال پورتو

باشگاه فوتبال پورتو، یک باشگاه ورزشی پرتغالی است. این باشگاه در چندین رشته عملکرد موفقی داشته است اما به خاطر تیم فوتبال خود شناخته می‌شود. این باشگاه در مجموع ۷۲ عنوان قهرمانی در لیگ‌های مختلف فوتبال در پرتغال و اروپا به دست آورده است و تا به حال دو بار قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شده است.

این باشگاه را از جمله باشگاه‌های بازیکن ساز می‌دانند. ستارگان بسیاری از جمله رادامل فالکائو ، خامس رودریگز، جکسون مارتینز، ریکاردو کوارشما، دکو، پپه و ریکاردو کاروالیو در این باشگاه توپ زدند.
از مربیان شاخص این باشگاه می‌توان از ژوزه مورینیو مربی سابق این تیم نام برد.

ژوزه مورینیو از سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ در پورتو به عنوان کمک مربی فعالیت می‌کرد. ژوزه در سال ۲۰۰۲، مجدداً به پورتو بازگشت اما این‌بار به عنوان سرمربی، راهی پورتو شد.
ژوزه دورانی رؤیایی با پورتو داشت و از همان زمان خود را به عنوان مربی بزرگ شناساند.

وی در سال دوم حضورش موفق شد با پورتو سه جام به‌دست‌آورد. اعضای پورتو در آن سال، قهرمان لیگ پرتغال، قهرمان جام حذفی پرتغال و قهرمان جام یوفا شدند.

در سال بعد نیز مورینیوی جوان دوران بسیار خوبی داشت و توانست پورتو را برای دومین سال، قهرمان پرتغال کند اما اوج کار وی، رسیدن به اوج افتخار در معتبرترین رقابت اروپایی و قهرمان کردن پورتو درلیگ قهرمانان اروپا بود.
 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۲۸سپتامبر تاسیس باشگاه فوتبال پورتو”

قالب تفریحی