۱۳ اکتبر روز جهانی بدون سوتین

مجموعه: روزهای جهانی, رویداد های تاریخ جهان تعداد بازدید: 1565
۱۳ اکتبر روز جهانی بدون سوتین

۱۳ اکتبر روز جهانی بدون سوتین, برای هشدار توجه به سرطان پستان در زنان وخطراتی که پوشیدن طولانی مدت سوتین دارد، انتخاب شده است.

درمطالعاتی که در مورد سرطان سینه وارتباطش با سوتین در آمریکا انجام شده ، متوجه شده اند که زنان مبتلا به سرطان سینه سابقه ای در پوشیدن سوتین های تنگ ورزشی وطولانی مدت آنها داشته اند.  درحقیقت تقریبا تمام افرادی که سرطان سینه داشته اند بیش از ۱۲ ساعت در روز سوتین پوشیده اند.  وقتی یک خانم سوتین تنگ ومحکم می پوشد ،سینه هایش را تحت فشار قرار می دهد، در نتیجه راههای لنفاوی سینه بسته می شود و نهایتا در آن ایجاد برجستگی می کند. این عامل باعث می شود مایعی که به تدریج انباشته شده است، متورم وحساس شده و به شکل کیست در بیاید. ضمن این که سموم نیز باید از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند.  به هر حال در یک سینه با سوتین محکم وتنگ این مراحل به خوبی انجام نمی شود و درنتیجه سموم درسینه ها تجمع می یابند. در واقع سوتین ها عامل ایجاد سینه های بیمار هستند.

سوتین ها حمایت ساختگی و غیرواقعی از سینه ها به عمل می آورند ودر واقع بدن انسان قدرت نگهداری از سینه ها توسط خودشان را زدست می دهند و به تدریج در سیر تکامل بدنی زن این قدرت اولیه در حال کاهش می باشد و به همین دلیل اغلب خانمهای امروزی بدون سوتین احساس ناخوشایندی دارند.  پس برای پیشگیری از سرطان سینه نباید سوتین های تنگ پوشید و حتی در صورت امکان بدون آن خوابید. 

یک نکته قابل توجه آن است که میزان موفقیت برای بازگشت از سینه فیبروتیک حتی برای افرادی که ۱۵-۱۰ روز بدون سوتین بوده اند بسیار بالا بوده است. ثابت شده است بسیاری از خانمهایی که بدون سوتین بوده اند به طور معجزه آسایی بیماری آنها بهبودی یافته است.  در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان سینه روز ۱۳ اکتبر روز جهانی بدون سوتین نام گذاری شده در ضمن میگن زیر بغلتونو با موم و اپی لیدی برندارید چون باعث تحریک غده لنفاوی و یکی از عوامل مهم سرطان سینه س  نشر دهید تا بدست بانوان عزیز برسد…

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۱۳ اکتبر روز جهانی بدون سوتین”

قالب تفریحی