۱۲ آذر زادروز فرناز قاضی‌زاده

مجموعه: زادروزهای جهان تعداد بازدید: 163
۱۲ آذر زادروز فرناز قاضی‌زاده

فرناز قاضی‌زاده (زادهٔ :۱۲ آذر ۱۳۵۳ در تهران) روزنامه‌نگار، وبلاگ نویس و یکی از مجریان شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی است. قاضی زاده در کارنامه خود کار در روزنامه‌هایی چون حیات نو، زن، نشاط، ایرانیان، هم میهن و هم چنین هفته نامه‌هایی چون هفته نامه خانه را دارد.
فرناز برادر زاده علی اکبر قاضی زاده روزنامه نگار با سابقه و خواهر بزرگتر ساناز قاضی زاده از خبرنگاران و گوینده‌های برنامه اتاق خبر شبکه من و تو است.

وی نخستین بار در سال ۱۳۷۵ در هفته‌نامه خانه و مؤسسه روزنامه‌نگاران جوان مشغول به کار شد. قاضی زاده در هفته نامه خانه سردبیر سرویس خبر و گزارش بود. بعد از آن در سال ۱۳۷۷ به روزنامه ایرانیان رفت اما روزنامه ایرانیان مدتی بعد به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.

در پی این تعطیلی، قاضی زاده به روزنامه زن رفت و در سرویس اجتماعی این روزنامه مشغول به کار شد. او در جریان قتلهای زنجیره‌ای خبرنگار روزنامه زن در این مورد بود. وی در فروردین ۱۳۷۸ به روزنامه نشاط رفت.
پیوستن به این روزنامه سرآغاز همکاری وی با سرویس اجتماعی مجموعه مطبوعاتی جامعه روز شد. او هم‌زمان در روزنامه آفتاب امروز هم، در سرویس فرهنگی این روزنامه مشغول بود که درنهایت در اردیبهشت ۱۳۷۹ وتوقیف دست جمعی روزنامه‌ها فعالیتش را در روزنامه هم میهن به مدیر مسئولی غلامحسین کرباسچی ادامه داد.

وی از بهار ۷۹ به مدت چند ماه فعالیت خود را در قالب اجرا و گزارشگری برنامه علمی کاوش که کاری از گروه علمی شبکه یک و تهیه کنندگی آن را همایون خیری عهده دار بود پی گرفت.
حسین درخشان هم مدتی مجری این برنامه بود و همزمان در ماهنامه تخصصی الکترونیک با عنوان سیلیکون فعالیت می‌کرد.
قاضی زاده در پایان همان سال کار با ویژه نامه آخر هفته، حیات نو را آغاز کرد و بعد معاون سرویس اجتماعی حیات نو شد.
دبیر سرویس مهرداد خلیلی بود درست سال بعد که مهرداد خلیلی به روزنامه ایران رفت دبیر سرویس شد و تا تعطیلی روزنامه، در آن سمت باقی ماند. پس از آن فعالیتش را با گروهی ادامه داد که قصد تأسیس خبرگزاری میراث فرهنگی ایران (CHN) را داشتند. تا شهریور سال بعد(۱۳۸۲)، در سمت دبیر سرویس خبر از شهرستانها، در خبرگزاری میراث فرهنگی ماند.
وی سپس در روزنامه یاس نو مشغول به فعالیت شد و تا قبل از خروج از ایران به عنوان عضو شورای سردبیری یاس نو در این روزنامه فعالیت می‌کرد.

وی در مهرماه سال ۱۳۸۰ با سینا مطلبی که یکی از روزنامه نگاران روزنامه نشاط بود، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج، مانی، پسر آنهاست که درشهریور سال ۱۳۸۱ به دنیا آمد.

در سال ۱۳۸۲ قاضی زاده ایران را به مقصد هلند ترک کرد و سپس به انگلستان مهاجرت کرد. در سال ۲۰۰۵ میلادی، او به همراه مسعود بهنود، نوشابه امیری، هوشنگ اسدی و حسین باستانی، عضو گروه اولیه‌ای بود که روزنامه اینترنتی روزآنلاین را راه‌اندازی کردند و برای مدتی درآن کار کرد.

در فوریه ۲۰۰۵، قاضی زاده به عنوان تهیه کننده رادیو، به استخدام بی‌بی‌سی فارسی درآمد.در بی‌بی‌سی، فرناز علاوه برتهیه گزارش، به عنوان مجری برنامه‌های رادیویی، جام جهان نما، چشم‌انداز بامدادی، روز هفتم و صدای شما کار کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۹ به عنوان مجری تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی کار خود را آغاز کرد.
او هم چنین درسال ۲۰۱۳ در سفری به اسرائیل انتخابات این کشور را پوشش داد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۱۲ آذر زادروز فرناز قاضی‌زاده”

قالب تفریحی