۶ سپتامبر درگذشت آرتور راکهام

مجموعه: درگذشت های جهان تعداد بازدید: 170
۶ سپتامبر درگذشت آرتور راکهام

آرتور راکهام (به انگلیسی: Arthur Rackham) ‎(۱۸۶۷-۱۹۳۹)‎ نقاش آبرنگ و تصویرگر کتاب انگلیسی بود که به دلیل نقاشی‌های خیالی و عجیب گروتسکیش برای کتاب‌های داستان‌های پریانی  شهره بود.

 

آرتور راکهام در ۱۹ سپتامبر ۱۸۶۷ در لندن زاده شد. در ۱۶ سالگی و به دلیل بیماری مجبور به ترک تحصیل شد و پس از آن به استرالیا سفر نمود. او پس از بازگشت به لندن و در ۱۸ سالگی به عنوان دفتردار مشغول به کار شد و در همان زمان در یک دورهٔ هنری شبانه در مدرسه هنر لمبث  شرکت نمود.

در ۱۸۹۲ راکام به عنوان تصویرگر در هفته نامهٔ وست‌مینستر باجت استخدام شد و یک سال بعد از آن شروع به کشیدن تصاویر برای کتاب‌ها نمود.


راکهام از جوهر سیاه و آبرنگ برای تصویرسازی‌های خود استفاده می‌کرد و تا پایان دههٔ ۱۸۹۰ دارای سبکی مخصوص به خود شده بود که کاملاً با فرایند جدید چاپ به صورت چهاررنگ، اختراع نوینی که هنر تصویرگری کتاب را متحول ساخته بود، همخوانی داشت.

همچنین بیشتر کارهای او دارای فضایی فانتزی با جزئیاتی ناتورالیستی و نسبتاً گوتیک‌وار و وهم‌آلود بود که از بهترین نمونه‌های آن می‌توان به تصویرسازی‌های او برای کتاب‌های پیتر پن در کنزینگتون گاردنز (۱۹۰۶)، ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (۱۹۰۷) و داستان‌های پریان هانس کریستین اندرسون (۱۹۳۲) اشاره نمود.


آرتور راکهام در سپتامبر ۱۹۳۹ بر اثر بیماری سرطان در سوری انگلستان درگذشت.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۶ سپتامبر درگذشت آرتور راکهام”

قالب تفریحی