۳ سپتامبر درگذشت مایکل کلارک دانکن

مجموعه: درگذشت های جهان تعداد بازدید: 209
۳ سپتامبر درگذشت مایکل کلارک دانکن

مایکل کلارک دانکن (به انگلیسی: Michael Clarke Duncan) (زاده ۱۰ دسامبر ۱۹۵۷ در شیکاگو – درگذشته ۳ سپتامبر ۲۰۱۲ در لس آنجلس) بازیگر آمریکایی بود.
وی بیشتر به خاطر حضور در فیلم بی‌باک و بازی در نقش جان کافی، در فیلم مسیر سبز شناخته می‌شود.
 

 

مایکل کلارک دانکن در ۱۰ دسامبر ۱۹۵۷ در شیکاگو در ایالت ایلی‌نوی ایالات متحده بدنیا آمد. دانکن با بروس ویلیس در فیلم‌های آرماگدون، سیاره میمونها و شهر گناه همبازی بود. دانکن که ۱۹۶ سانتیمتر قد داشت به دلیل جثه درشت و خصوصیات ویژه فیزیکی ایفاگر نقش های مختلفی در هالیوود بود.


فرانک دارابانت کارگردان فیلم "مسیر سبز" درباره آقای دانکن گفت: «او یکی از بهترین انسانهایی بود که من با او کار کرده بودم.»
او پیش از بازیگری، محافظ بازیگرانی چون ویل اسمیت و جیمی فاکس بود. وی در ژوئیه ۲۰۱۲ دچار حمله قلبی شد و سرانجام در ۳ سپتامبر ۲۰۱۲ در ۵۴ سالگی به علت عوارض ناشی از حمله قلبی در بیمارستانی در لس آنجلس درگذشت.


«مسیر سبز» فیلمی به کارگردانی فرانک دارابانت بر اساس نوشته‌ای از استیون کینگ بود. تام هنکس با بیان اینکه از شنیدن خبر مرگ این بازیگر به شدت غمگین شده است گفت: «او گنجی بود که در فیلم مسیر سبز کشف کردیم.» بروس ویلیس با معرفی آقای دانکن برای بازی در فیلم "مسیر سبز"، به موفقیت او کمک زیادی کرده بود.

 

در ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۲ ، بعد از یک حمله قلبی ، دانکن در بیمارستان بستری شد. رسانه ها اعلام کردند که دوست دختر او ، اُماروسا منیگالت قبلاً سعی کرده بود تا جان او را با استفاده از روش احیای قلبی ریوی نجات دهد. در ۶ آگوست ، سخنگوی دانکن ، جوی فهیلی ، بیانیه ای منتشر کرد که در آن نوشته بود ، او به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده ولی هنوز باید در بیمارستان بستری بماند.


در ۳ سپتامبر ، دانکن در لس آنجلس درگذشت. مراسم یادبود او برای مدتی دیرتر برنامه ریزی شد. بیانیه منتشر شده ، همچنین برای نخستین بار ، نامزد بودن دانکن با اُماروسا منیگالت را اعلام کرد
دارابانت با انتشار بیانیه‌ای گفت: «مایکل الگوی نجابت، صداقت و محبت بود و از خبر شنیدن مرگ او دچار غم و اندوهی شده‌ام که غیر قابل بیان است.»
دانکن در سال ۲۰۰۰ برای بازی در نقش «جان کافی» در کنار تام هنکس در فیلم مسیر سبز نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده بود.

 

فهرست برخی از فیلم‌هایی که مایکل کلارک دانکن در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است:

  • آرماگدون (۱۹۹۸)
  • مسیر سبز (۱۹۹۹)
  • همه نه یارد (۲۰۰۰)
  • سیاره میمون‌ها (۲۰۰۱)
  • پادشاه عقرب (۲۰۰۲)
  • بی‌باک (۲۰۰۳)
  • شهر گناه (۲۰۰۵)
  • شب های تالادگا(۲۰۰۶)
  • والاحضرت (۲۰۰۹)

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۳ سپتامبر درگذشت مایکل کلارک دانکن”

قالب تفریحی